Kisiel z Coca-Coli

Chyba każdy lubi eksperymentować w kuchni. Ja lubię. Z tego powodu zacząłem kombinować z kisielem, bo uwielbiam kisiel. Byłem ciekawy czy da się zrobić kisiel z Coca-Coli. I wiecie co? Okazało się, że jak najbardziej jest to możliwe. Zagęszczoną Colę żeby nie powiedzieć znowu kisiel, robi się naprawdę łatwo. Przede wszystkim potrzebna jest nam Cola i mąka ziemniaczana. Do garnka wlewamy tyle Coli ile chcemy uzyskać kisielu i odlewamy około pół szklanki.

Wlewamy

Wsypujemy do niej około dwóch łyżek mąki ziemniaczanej na 0,5l coli,  ilość mąki zależy od tego czy lubimy bardziej lub mniej gęsty kisiel. Oczywiście im więcej robimy kisielu tym więcej musimy dać mąki i więcej coli odlać do szklanki. Ja na troche ponad pół litra coli wsypałem dwie bardzo górzyste łyżki.

Wsypujemy

Całość musimy dobrze rozmieszać.

Mieszamy

Pozostałą, tą większą część Coli trzeba zagotować. Następnie do gotującej się Coli wlewamy rozmieszaną mąkę z Colą którą przed wlaniem należy jeszcze raz rozmieszać, bo mąka opada na dno i ciągle mieszając zagotować. Teraz wystarczy gotowy kisiel wlać do salaterek lub do czego tam chcecie i podawać lub zjeść cały kisiel samemu. Praktycznie przepis niczym nie różni się od tego z tyłu opakowania kisielu z torebki. W smaku zagęszczona Cola jest bardzo słodka i smakuje jak rozgazowana Coca-Cola. Był to naprawdę bardzo ciekawy eksperyment. Następnym razem spróbuje z czegoś innego zrobić ten pyszny, gęsty płyn zwany kisielem.

Kisiel

Kisiel z Coca-Coli
Ocena: 4.2 (5 głosów)

0 Komentarzy

Comments are closed.

banner

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Zobacz szczegóły

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Więcej informacji znajdziesz na Jak Google wykorzystuje dane gromadzone podczas korzystania z witryn i aplikacji naszych partnerów.

Zamknij